7 edycja konkursu Mistrz Innowacji rozstrzygnięta!

30 września zakończył się trwający od 1 lutego konkurs Mistrz Innowacji 2016. Aktywny udział w tej edycji wzięło 26 firm w 3 segmentach wielkościowych. Obok weteranów startujących w konkursie po raz kolejny, z sukcesem wystartowali także debiutanci.

I tak w kategorii Innowacyjne przewietrzanie, segmencie firm dużych pierwsze miejsce zajęła firma OknoPlus z Krakowa. Na drugiej pozycji uplasował się Kołobrzeski Amberline. Trzecie miejsce i wyróżnienie przypadło firmie Pagen z Gnojnika. W segmencie firm średniej wielkości zwyciężył bezapelacyjnie Vikking z Białej Podlaski. Wyróżnienia w tej kategorii otrzymują natomiast firmy Lubińska Fabryka Okien i Jezierski Markowe Okna.

W kategorii Innowacyjne drzwi zwyciężyła firma Amma z Bolesławca. Drugie miejsce przypadło firmie Pagen, a trzecie miejsce i wyróżnienie wywalczył Oknoplus, który ostatecznie wyszedł zwycięsko z rywalizacji z firmą Plastbud z Bochni. W segmencie firm średniej wielkości ponownie 1 miejsce zajął Vikking. Wyróżnienia trafiły do Lubińskiej Fabryki Okien (po raz drugi) oraz firmy Grzegorz Mielczarek ze Zduńskiej Woli. Waleczna firma Czerniak ze Słupcy zdobyła kolejne już w swoim dorobku pierwsze miejsce w segmencie mniejszych przedsiębiorstw.

Laureatami konkursu w kategoriach Innowacyjne przewietrzanie i Innowacyjne drzwi zostaną salony sprzedaży, wskazane przez zwycięskich producentów stolarki, jako najaktywniej promujące okna na 6-tkę oraz zamki AV3 i EAV3 w ich sieciach sprzedaży. Lista laureatów już wkrótce!

Za zaangażowanie we wdrożenie modułu SilverOkna – kategoria Innowacyjna firma - wyróżnienia otrzymają firmy: Amberline z Kołobrzegu oraz Domel Łomża. Kapituła konkursu zdecydowała się przyznać jedno pozakonkursowe wyróżnienie dla firmy Aludor z Pruszcza Gdańskiego za wkład w rozwój modułu SilverOkna.

W kategorii Nowość Roku nagród nie przyznano.